O Programie Edukacji Żeglarskiej Złap Wiatr W Żagle
Podstawowym celem Programu jest stworzenie szansy rozpoczęcia przygody z żaglami dzieciom i młodzieży oraz kontynuacji zajęć żeglarskich dla tych, którzy byli uczestnikami innych żeglarskich i wodnych programów edukacyjnych i chcą rozwijać swoje umiejetności żeglarskie. Organizacja zajęć dla grup szkolnych jak i pojedynczych uczniów, którzy wezmą udział w zajęciach w grupach międzyszkolnych. Propozycja zajęć jednodniowych, weekendowych, wakacyjnych rejsów i obozów. Oprócz naszych podstawowych propozycji zajęć nasz program nastawiamy się także na realizację pomysłów uczniów i ich opiekunów dostosowując do Waszych wymagań czas, miejsce i zakres działania. Chcemy także umożliwić działającym w szkołach i środowiskach pozaszkolnych klubom  i kołom zainteresowań rozszerzenie ich działalności. więcej


Jeden z jachtów biorących udział w Programie - Tango 780

Podstawowym celem Programu ZŁAP WIATR W ŻAGLE, jest organizacja zajęć, które spowodują, iż żeglarstwo stanie się dla grupy dzieci i młodzieży stałą formą rozwoju i aktywności oraz sposobem na aktywny wypoczynek i spędzanie czasu wolnego. Organizacja zajęć cyklicznych - codziennych, weekendowych, wakacyjnych. Umożliwienie zainteresowanym uzyskania uprawnień żeglarskich (patentu żeglarza jachtowego) oraz możliwość systematycznego podnoszenia i rozwijania umiejętności żeglarskich. Realizacja zajęć żeglarskich dla dzieci i młodzieży o rozmaitym charakterze, które sprawią dłuższe, niż jednodniowe, zainteresowanie żeglarstwem.

Zajęcia organizowane są zarówno dla całych klas, grup międzyklasowych jak i dla pojedynczych uczniów, łączonych w grupy międzyszkolne. Dzięki udziałowi sponsorów, udział uczniów w Programie Złap Wiatr W Żagle jest częściowo lub całkowicie bezpłatny.

Realizator programu Złap Wiatr W Żagle
Realizatorem Programu ZŁAP WIATR W ŻAGLE jest Biuro Turystyki Aktywnej Wandrus. Wandrus ma duże doświadczenie w organizacji imprez dla dzieci i młodzieży. Przez dwanaście lat działalności zorganizowaliśmy około ośmiuset wakacyjnych rejsów żeglarskich dla około pięćdziesięciu tysięcy uczestników a także kilkaset aktywnych obozów tematycznych dla około trzydziestu tysięcy uczestników. Wandrus był współtwórcą i wieloletnim współorganizatorem Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku, zainicjowanego przez Olimpijczyka, Mateusza Kusznierewicza. Wandrus przygotował założenia i przez ostatnie trzy lata współorganizował Program Edukacji Morskiej w Gdańsku.  Posiadamy własną flotę dwudziestu kabinowych jachtów żaglowych - nowczesnych i bezpiecznych oraz sprzęt umożliwiający samodzielną organizację różnego rodzaju imprez  - żeglarskich, motorowodnych, windsurfingowych, paintballowych, quadowych i innych.

Informacje i zgłoszenia:
Wandrus, ul. Kubacza 12/1, tel. 58 520 28 52, 501 647 139