O Programie Edukacji Żeglarskiej Złap Wiatr W Żagle

  Program Złap Wiatr W Żagle 2019
  grupy szkolne (wiosna i jesień) i uczniowie indywidualni (wakacje)

  Rejsy jednodniowe lub półdniowe
  dla grup szkolnych (wiosna i jesień)
 
Trasa: szlaki wodne wokół Gdańska
  Cena: 20zł od osoby rejs półdniowy
  Cena: 40zł od osoby rejs całodniowy

  więcej - tutaj 
  Wakacyjny obóz żeglarski 11 dni
  dla uczniów indywidualnych
 
Trasa: Zat. Gdańska-Zalew Wiślany
  Cena:
50zł za dzień+25zł wyżywienie
  za cały obóz 11 dni: 550zł+180zł
 
więcej - tutaj
  Wakacyjny obóz żeglarski 11 dni
  dla uczniów indywidualnych

 
Trasa: Wielkie Jeziora Mazurskie
  Cena: 68 zł za dzień+25zł wyżywienie
  za cały obóz 11 dni: 750+180zł
 
więcej - tutaj


KILKA SŁÓW O PROGRAMIE
Program Edukacji Żeglarskiej ZŁAP WIATR W ŻAGLE realizowany jest od 2013 roku.
Od wielu istniejących programów edukacji żeglarskiej odróżnia się przede wszystkim zróżnicowaniem oferty - od rejsów i obozów szkoleniowych (szkolenia na patenty żeglarskie i motorowodne), poprzez pływania weekendowe lub jednodniowe do rejsów turystycznych, zielonych szkół i wycieczek pod żaglami. Poszczególne propozycje skierowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych.

POPŁYŃ NA PÓŁDNIOWY LUB JEDNODNIOWY REJS I PRZEKONAJ SIĘ DO ŻEGLARSTWA!
Program Edukacji Żeglarskiej ZŁAP WIATR W ŻAGLE umożliwia dzieciom, młodzieży i dorosłym udział w imprezach żeglarskich i wodnych, poprzez dofinansowanie ceny uczestnictwa w rejsie, obozie lub kursie od 20 do 80% ceny imprezy. W ramach programu każdy uczeń (do wyczerpania puli miejsc) może popłynąć na wakacyjny rejs żeglarski turystyczny lub szkoleniowy na patent, obóz żeglarski lub sportów wodnych. Osobna propozycja zielonych szkół pod żaglami i jednodniowych rejsów skierowana jest do grup szkolnych. Dzięki udziałowi sponsorów, udział uczniów w Programie Złap Wiatr W Żagle jest objęty dofinansowaniem i jest dla uczniów częściowo lub całkowicie bezpłatny.

POJEDŹ NA REJS LUB OBÓZ ŻEGLARSKI Z DOFINANSOWANIEM
Program Edukacji Żeglarskiej ZŁAP WIATR W ŻAGLE umożliwia dzieciom, młodzieży i dorosłym udział w imprezach żeglarskich i wodnych, poprzez dofinansowanie ceny uczestnictwa w rejsie, obozie lub kursie od 20 do 80% ceny imprezy. W ramach programu każdy uczeń (do wyczerpania puli miejsc) może popłynąć na wakacyjny rejs żeglarski turystyczny lub szkoleniowy na patent, obóz żeglarski lub sportów wodnych. Osobna propozycja zielonych szkół pod żaglami i jednodniowych rejsów skierowana jest do grup szkolnych.
Dzięki udziałowi sponsorów, udział uczniów w Programie Złap Wiatr W Żagle jest objęty dofinansowaniem i jest dla uczniów częściowo lub całkowicie bezpłatny.

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST PROGRAM?
Podstawowym celem Programu ZŁAP WIATR W ŻAGLE jest stworzenie szansy rozpoczęcia lub kontynuacji przygody z żaglami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy zarówno tych, którzy stawiają pierwsze kroki na jachcie, jak i tych, którzy już żeglowali - z Rodzicami, ze znajomymi, lub w ramach innych żeglarskich programów edukacyjnych.

Proponujemy zajęcia, które spowodują, iż żeglarstwo stanie się dla grupy dzieci i młodzieży stałą formą rozwoju i aktywności oraz sposobem na aktywny wypoczynek i spędzanie czasu wolnego. Zajęcia te będą jednodniowe, weekendowe, lub cykliczne - prowadzone przez kilka lub nawet kilkanaście  kolejnych weekendów. W okresie wakacji - w formie obozów lub rejsów. Zainteresowani będą mogli uzyskać uprawnienia żeglarskie (patent żeglarza jachtowego) oraz systematycznie podnosić i rozwijać swoje umiejętności żeglarskie. Realizujemy zajęcia żeglarskie dla dzieci i młodzieży o rozmaitym charakterze, co w efekcie spowoduje dłuższe, niż jednodniowe, zainteresowanie żeglarstwem.


DOROŚLI

 • weekendowe kursy szkoleniowe na patent żeglarza i sternika motorowodnego;
 • wakacyjne rejsy turystyczne lub szkoleniowe;


DZIECI I MŁODZIEŻ
Zajęcia organizowane są dla

 • całych klas
 • grup międzyklasowych
 • pojedynczych uczniów, łączonych w grupy międzyszkolne
 • nauczycieli
  Zgłoszenia przyjmujemy także od klubów, organizacji, stowarzyszeń.
  Dzięki udziałowi sponsorów, udział uczniów w Programie Złap Wiatr W Żagle jest objęty dofinansowaniem i jest dla uczniów częściowo lub całkowicie bezpłatny.


Program realizujemy w:

 • w Warszawie na Zalewie Zegrzyńskim,
 • w Gdańsku w Górkach Zachodnich,
 • w Elblągu na Zalewie Wiślanym,
  oraz
 • na Wielkich Jeziorach Mazurskich, Zalewie Wiślanym i Zatoce Gdańskiej.


Propozycja zajęć podstawowych (grupy lub uczniowe indywidualni):

 • jedno lub kilkudniowe rejsy żeglarskie: Gdańsk / Elbląg / Warszawa-Zegrze / Mazury
 • weekendowe szkolenia na patent żeglarza jachtowego: Gdańsk / Elbląg / Warszawa-Zegrze
  - jeden kurs to około 5-6 kolejnych weekendów lub zajęcia od poniedziałku do piątku popołudniami
 • szkolne kursy żeglarskie: Gdańsk / Elbląg / Warszawa-Zegrze
  - jeden kurs to około 5-6 kolejnych weekendów lub zajęcia od poniedziałku do piątku popołudniami

Pozostałe propozycje zajęć (grupy lub uczniowie induwidualni):

 • zielone szkoły pod żaglami: Zatoka Gdańska / Zalew Wiślany / Mazury
 • warsztaty marynistyczne: Gdańsk / Elbląg / region Warszawy
    • wakacyjne rejsy i obozy żeglarskie: Zatoka Gdańska / Zalew Wiślany / Mazury / Bałtyk / Chorwacja
    • wakacyjne półkolonie żeglarskie: Gdańsk / Elbląg / Warszawa-Zegrze


Oprócz naszych podstawowych propozycji zajęć nasz program nastawiamy także na realizację pomysłów uczniów i ich opiekunów dostosowując do Waszych oczekiwań czas, miejsce i zakres działania. Chcemy także umożliwić działającym w szkołach i środowiskach kołom zainteresowań pozaszkolnych rozszerzenie ich działalności - na przykład kółkom przyrodniczym umożliwiamy obserwację przyrody w miejsach niedostępnych od strony lądu, kółkom fotograficznym - wyjątkowe plenery.

Organizator Programu Złap Wiatr W Żagle
Realizatorem Programu ZŁAP WIATR W ŻAGLE jest Wandrus Travel.
Wandrus ma duże doświadczenie w organizacji imprez dla dzieci i młodzieży. Przez dwanaście lat działalności zorganizowaliśmy około ośmiuset wakacyjnych rejsów żeglarskich dla około pięćdziesięciu tysięcy uczestników a także kilkaset aktywnych obozów tematycznych dla około trzydziestu tysięcy uczestników. Wandrus był współtwórcą i wieloletnim współorganizatorem Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku, zainicjowanego przez Olimpijczyka, Mateusza Kusznierewicza. Wandrus przygotował założenia i przez kilka lat współorganizował Program Edukacji Morskiej w Gdańsku.  Posiadamy własną flotę dwudziestu kabinowych jachtów żaglowych - nowczesnych i bezpiecznych oraz sprzęt umożliwiający samodzielną organizację różnego rodzaju imprez  - żeglarskich, motorowodnych, windsurfingowych, paintballowych, quadowych i innych.

Złap Wiatr W Żagle - Program Edukacji Żeglarskiej
80-431 Gdańsk, ul. Kubacza 12/1
tel. 58 520 28 52, 501 647 139